NEXPERIA - PTVS20VU1UPAZ - TVS Diode, PVTS Series, Unidirectional, 20 V, 38.7 V, SOT-1061, 3 Pins
Multiples: 1.0
Minimum quantity: 1.0
Product code: PTVS20VU1UPAZ
Manufacturer: NEXPERIA
Manufacturer code: PTVS20VU1UPAZ
  • Number of pins
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for NEXPERIA - PTVS20VU1UPAZ - TVS Diode, PVTS Series, Unidirectional, 20 V, 38.7 V, SOT-1061, 3 Pins