Product code: PTVS26VZ1USKYL
Manufacturer: NEXPERIA
Manufacturer code: PTVS26VZ1USKYL
  • Mounting
  • Semiconductor structure
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Version
  • Type of diode
  • Leakage current
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 28.9÷33.4V; 4.5A; 200W; unidirectional
Mounting SMD
Semiconductor structure unidirectional
Number of pins 2
Max. off-state voltage 26V
Max. forward impulse current 4.5A