Product code: R2A-CT4-38E
Manufacturer: OHMITE
Manufacturer code: R2A-CT4-38E
  • Colour
  • Material
  • Application
  • Thermal resistance
  • Length
  • Height
  • Material finishing
  • Type of heatsink
  • Heatsink shape
  • Thermal resistance @200 LFM
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Heatsink: extruded; grilled; TO247; black; L: 22mm; W: 35.2mm; H: 38mm
Colour black
Material aluminium
Application TO247
Thermal resistance 8.6K/W
Length 22mm
Height 38mm
Material finishing anodized
Type of heatsink extruded
Heatsink shape grilled
Thermal resistance @200 LFM 8.6°C/W