Product code: SD15LCCTR
Manufacturer: SMC DIODE SOLUTIONS
Manufacturer code: SD15LCCTR
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Version
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
  • Capacitance
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS array
Mounting SMD
Case SOD323
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 15V
Max. forward impulse current 10A
Version ESD
Type of diode Transil array
Breakdown voltage 16.7V
Leakage current 1µA
Capacitance 5pF