Module: IGBT; SEMITOPE1
Multiples:
16.0
Minimum quantity:
16.0
Product code:
SK25GD12T4ETE1
Manufacturer: SEMIKRON DANFOSS
Manufacturer code: SK25GD12T4ETE1 24921440
Product downloads
Specification for Module: IGBT; SEMITOPE1
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Semiconductor structure | transistor/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Application | for UPS, Inverter |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 75A |
| Topology | thermistor |
| Collector current | 25A |