Product code: SM15T24A
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: SM15T24A
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS
Mounting SMD
Case SMC
Kind of package tape, reel
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 20.5V
Max. forward impulse current 45A
Type of diode transil
Breakdown voltage 24V