Product code: SM8S15CAH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SM8S15CAH
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Application
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 6.6kW; bidirectional; DO218AB; reel,tape; SM8S
Mounting SMD
Case DO218AB
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 15V
Max. forward impulse current 270A