Product code: SMA6L22A
Manufacturer: LITTELFUSE
Manufacturer code: SMA6L22A
  • Mounting
  • Case
  • Tolerance
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Features of semiconductor devices
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 600W; 25.7V; 16.9A; unidirectional; ±5%; DO221AC
Mounting SMD
Case DO221AC
Tolerance ±5%
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 22V
Features of semiconductor devices glass passivated
Max. forward impulse current 16.9A
Type of diode transil
Breakdown voltage 25.7V