STMICROELECTRONICS - SMAJ20A-TR - TVS Diode, Transil SMAJ Series, Unidirectional, 20 V, 42.8 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Multiples: 1.0
Minimum quantity: 1.0
Product code: SMAJ20A-TR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: SMAJ20A-TR
  • Number of pins
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for STMICROELECTRONICS - SMAJ20A-TR - TVS Diode, Transil SMAJ Series, Unidirectional, 20 V, 42.8 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins