Product code: SMAJ33CA-E3/5A
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: SMAJ33CA-E3/5A
  • Mounting
  • Case
  • Operating temperature
  • Number of channels
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Application
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
Product downloads
Specification for Diode: TVS
Mounting SMD
Case SMA
Operating temperature -55...150°C
Number of channels 1
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 33V
Max. forward impulse current 7.5A
Application universal
Type of diode transil
Breakdown voltage 36.7V