BOURNS - SMAJ40CA - TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins
Multiples: 1.0
Minimum quantity: 1.0
Product code: SMAJ40CA
Manufacturer: BOURNS
Manufacturer code: SMAJ40CA
  • Number of pins
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for BOURNS - SMAJ40CA - TVS Diode, SMAJ Series, Bidirectional, 40 V, 64.5 V, DO-214AC (SMA), 2 Pins