STMICROELECTRONICS - SMBJ28A-TR - TVS Diode, Transil SMBJ Series, Unidirectional, 28 V, 59 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Multiples: 1.0
Minimum quantity: 1.0
Product code: SMBJ28A-TR.
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: SMBJ28A-TR.
Product downloads
Specification for STMICROELECTRONICS - SMBJ28A-TR - TVS Diode, Transil SMBJ Series, Unidirectional, 28 V, 59 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins