TAIWAN SEMICONDUCTOR - SMBJ6V5CA - TVS Diode, Transil SMBJ Series, Bidirectional, 6.5 V, 11.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Multiples: 1.0
Minimum quantity: 1.0
Product code: SMBJ6V5CA
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: SMBJ6V5CA
  • Number of pins
Product downloads
Specification for TAIWAN SEMICONDUCTOR - SMBJ6V5CA - TVS Diode, Transil SMBJ Series, Bidirectional, 6.5 V, 11.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins