Product code: SMCJ48CA/TR13
Manufacturer: YAGEO
Manufacturer code: SMCJ48CA/TR13
  • Mounting
  • Case
  • Case
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Diode: TVS
Mounting SMD
Case DO214AB, SMC
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 48V
Max. forward impulse current 19.4A
Type of diode transil
Breakdown voltage 53.3V