Product code: SMF12.TCT
Manufacturer: SEMTECH
Manufacturer code: SMF12.TCT
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Version
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; 13.3V; 8A; 200W; common anode; SC70-5; Ch: 4
Mounting SMD
Case SC70-5
Kind of package reel, tape
Number of channels 4
Semiconductor structure common anode
Max. off-state voltage 12V
Max. forward impulse current 8A
Version ESD
Type of diode Transil array
Breakdown voltage 13.3V