Product code: SMF40ALH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SMF40ALH
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 0.2kW; unidirectional; SOD123F; reel,tape; SMF
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 40V
Max. forward impulse current 6.2A