Product code: SMF4L54CA-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: SMF4L54CA-7
  • Mounting
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 0.4kW; 60÷66.3V; 4.6A; bidirectional; DO219AA
Mounting SMD
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 54V
Max. forward impulse current 4.6A