Product code: SMF75CAH
Manufacturer: EATON ELECTRIC
Manufacturer code: SMF75CAH
  • Max. forward impulse current
  • Series
Product downloads
Specification for Diode: TVS; 0.2kW; bidirectional; SOD123F; reel,tape; SMF
Kind of package reel, tape
Semiconductor structure bidirectional
Max. off-state voltage 75V
Max. forward impulse current 1.7A