Product code: SPM15-150-Q48N-C
Manufacturer: MURATA POWER SOLUTIONS
Manufacturer code: SPM15-150-Q48N-C
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 16.5W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 1.1A; DIP
Output current 1.1A
Mounting THT
Case DIP
Power 16.5W
Operating temperature -40...85°C
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.6kV DC
Efficiency 84.5%