SRDA3.3-4DR2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SRDA3.3-4DR2G
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; 5V; 500W; SO8; Ch: 4; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Number of pins | 8 |
| Max. off-state voltage | 3.3V |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 5V |