Product code: SRDA3.3-4DR2G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SRDA3.3-4DR2G
  • Mounting
  • Case
  • Kind of package
  • Kind of package
  • Number of channels
  • Semiconductor structure
  • Number of pins
  • Max. off-state voltage
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; 5V; 500W; SO8; Ch: 4; reel,tape
Mounting SMD
Case SO8
Kind of package reel, tape
Number of channels 4
Semiconductor structure unidirectional
Number of pins 8
Max. off-state voltage 3.3V
Type of diode Transil array
Breakdown voltage 5V