PMIC; PWM controller; Uout: 1.2÷5.5V; VFDFN10; boost,buck
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
STBB1-APUR
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: STBB1-APUR
Product downloads
Specification for PMIC; PWM controller; Uout: 1.2÷5.5V; VFDFN10; boost,buck
| Output current | 1.6A |
| Mounting | SMD |
| Case | VFDFN10 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck-boost |
| Frequency | 1.5MHz |
| Input voltage | 2...5.5V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |