IC: Supervisor Integrated Circuit; timer; open drain,push-pull
Multiples:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Product code:
STWD100YNWWY3F
Manufacturer: STMicroelectronics
Manufacturer code: STWD100YNWWY3F
Product downloads
Specification for IC: Supervisor Integrated Circuit; timer; open drain,push-pull
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | Supervisor Integrated Circuit |
| Integrated circuit features | watchdog |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | timer |
| Kind of RESET output | open drain, push-pull |
| Active logical level | low |
| Max operating temperature | 125°C |