Product code: SY9120-5YO-C12F-Q
Manufacturer: SMC
Manufacturer code: SY9120-5YO-C12F-Q
  • Supply voltage
  • Operating temperature
  • IP rating
  • Body material
  • Cable external diameter
  • Seal material
  • Type of pneumatic module
  • Valve function
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Electromagnetic valve; 5/2 monostable; 12mm; Pressure: 1.5÷7bar
Supply voltage 24V DC
Operating temperature -10...50°C
IP rating IP65
Body material aluminium
Cable external diameter 12mm