Product code: SY9220-5YO-C10F-X20-Q
Manufacturer: SMC
Manufacturer code: SY9220-5YO-C10F-X20-Q
Product downloads
Specification for Electromagnetic valve; 5/2 bistable; 10mm; Pressure: 1÷7bar; IP65
Supply voltage 24V DC
Operating temperature -10...50°C
IP rating IP65
Body material aluminium
Cable external diameter 10mm