Product code: SY9520-5YO-C10F-Q
Manufacturer: SMC
Manufacturer code: SY9520-5YO-C10F-Q
Product downloads
Specification for Electromagnetic valve; 10mm; Pressure: 2÷7bar; Temp: -10÷50°C
Supply voltage 24V DC
Operating temperature -10...50°C
IP rating IP65
Body material aluminium
Cable external diameter 10mm