SZMMBZ12VALT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SZMMBZ12VALT1G
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Semiconductor structure | common anode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 8.5V |
| Max. forward impulse current | 2.35A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 12V |