SZMMBZ15VDLT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SZMMBZ15VDLT1G
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Tolerance | ±5% |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 12V |
| Max. forward impulse current | 1.9A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 15V |