SZMMBZ18VALT1G
Manufacturer: ONSEMI
Manufacturer code: SZMMBZ18VALT1G
Product downloads
Specification for Diode: TVS array; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Tolerance | ±5% |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 14.5V |
| Max. forward impulse current | 1.6A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | Transil array |
| Breakdown voltage | 18V |