Product code: T3V3S5A-7
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: T3V3S5A-7
  • Mounting
  • Case
  • Semiconductor structure
  • Max. off-state voltage
  • Max. forward impulse current
  • Type of diode
  • Breakdown voltage
  • Leakage current
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Diode: TVS
Mounting SMD
Case SOD523
Semiconductor structure unidirectional
Max. off-state voltage 3.3V
Max. forward impulse current 16A
Type of diode transil
Breakdown voltage 5V