Diode: transil; 150W; 7.5V; 13.3A; unidirectional; ±5%; DO213AA
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
TGL34-7.5A
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TGL34-7.5A
Product downloads
Specification for Diode: transil; 150W; 7.5V; 13.3A; unidirectional; ±5%; DO213AA
| Mounting | SMD |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 6.4V |
| Max. forward impulse current | 13.3A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 7.5V |
| Leakage current | 500µA |