Diode: transil; 150W; 9.1V; 10.9A; bidirectional; ±5%; DO213AA
Multiples:
5.0
Minimum quantity:
5.0
Product code:
TGL34-9.1CA
Manufacturer: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TGL34-9.1CA
Product downloads
Specification for Diode: transil; 150W; 9.1V; 10.9A; bidirectional; ±5%; DO213AA
| Mounting | SMD |
| Tolerance | ±5% |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | bidirectional |
| Max. off-state voltage | 7.7V |
| Max. forward impulse current | 10.9A |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 9.1V |
| Leakage current | 50µA |