Product code: THD 10-2423WIN
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: THD 10-2423WIN
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; DIP24
Output current 333mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, short circuit protection
Series THD 10WIN
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV
Efficiency 87%
Output current 2 333mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 330kHz