Product code: THD 15-4823WIN
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: THD 15-4823WIN
  • Output current
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
  • Switching frequency
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; DIP24
Output current 500mA
Mounting THT
Case DIP24
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, short circuit protection
Series THD 15WIN
Body dimensions 31.8x20.3x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV
Efficiency 90%
Output current 2 500mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 330kHz