Product code: THL 10-4812WI
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: THL 10-4812WI
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; 12VDC; Iout: 830mA; 1"x1"; 15g
Output current 830mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series THL 10WI
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 86%
Number of outputs 1
Switching frequency 400kHz