Product code: THL 10-4823WI
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: THL 10-4823WI
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Uout2: -15VDC; 1"x1"
Output current 330mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...75°C
Protection short circuit protection
Series THL 10WI
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Output current 2 330mA
Output voltage 2 -15V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 400kHz