Product code: THL 25-4813WI
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: THL 25-4813WI
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 25W; Uin: 18÷75V; 15VDC; Iout: 1670mA; 1"x1"; 16.5g
Output current 1.67A
Mounting THT
Power 25W
Operating temperature -40...80°C
Protection anti-overvoltage, short circuit protection
Series THL 25WI
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90%
Number of outputs 1
Switching frequency 285kHz