Product code: THL 25-4822WI
Manufacturer: TRACO POWER
Manufacturer code: THL 25-4822WI
  • Efficiency
  • Output voltage 2
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 25W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; 1"x1"
Output current 1.04A
Mounting THT
Power 25W
Operating temperature -40...80°C
Protection anti-overvoltage, short circuit protection
Series THL 25WI
Body dimensions 25.4x25.4x10.2mm
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 89%
Output voltage 2 -12V DC
Number of outputs 2
Switching frequency 285kHz