AC supply; TH112; IDC,screw terminal,crimped; 0.5÷1.5mm2; ways: 3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
THP.112.A3A
Manufacturer: TECHNO
Manufacturer code: THP.112.A3A
Product downloads
Specification for AC supply; TH112; IDC,screw terminal,crimped; 0.5÷1.5mm2; ways: 3
| Operating temperature | -40...125°C |
| IP rating | IP54 |
| Electrical mounting | crimped, IDC, screw terminal |
| Connector | coupler |
| Type of connector | AC supply |
| Maximum current | 17.5A |
| Number of ways | 3 |
| Rated voltage | 450V |