IC: interface; transceiver; Ch: 1; 5Mbps; 4.5÷5.5VDC; HVSON8
Multiples:
6000.0
Minimum quantity:
6000.0
Product code:
TJA1044GTK/3Z
Manufacturer: NXP
Manufacturer code: TJA1044GTK/3Z
Product downloads
Specification for IC: interface; transceiver; Ch: 1; 5Mbps; 4.5÷5.5VDC; HVSON8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Type of integrated circuit | CAN transceiver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Interface | CAN |
| Number of pins | 8 |
| Transmission rate | 5Mbps |
| Max operating temperature | 150°C |