Wire; H07RN-F; stranded; Cu; 4G70mm2; LSZH; black; 450/750V; Class:5
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TKD-3500864
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Wire; H07RN-F; stranded; Cu; 4G70mm2; LSZH; black; 450/750V; Class:5
| Operating temperature | -50...90°C |
| Core structure | stranded |
| Kind of core | Cu |
| Outer insulation material | LSZH |
| Cable features | halogen free |
| Number of cores | 4 |
| Resistance to | abrasion, most of lubricants, oils, ozone, water, X-ray proof |
| Kind of wire | H07RN-F |
| Rated voltage | 450/750V |
| Core section | 70mm<sup>2</sup> |
| Max. wire diameter | 54mm |
| Insulation colour | black |
| Cable application | automatics, elements of agricultural machinery, production line tools |
| Type of wire | mains |
| Shield structure | unshielded |
| Core marking | colours without colour repetition + ground wire |
| Earth core | yellow-green earth core |
| Flexibility class | 5 |