Operational amplifier; 1.1MHz; 5÷15V; Channels: 4; DIP14
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TL034IN
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TL034IN
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 1.1MHz; 5÷15V; Channels: 4; DIP14
| Mounting | THT |
| Case | DIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 1.1MHz |
| Slew rate | 2.9V/μs |
| Input offset voltage | 4mV |
| Voltage supply range | ± 5...15V DC |