Operational amplifier; 3MHz; -15÷15V; Channels: 1; SO8
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
TL081CDR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TL081CDR
Product downloads
Specification for Operational amplifier; 3MHz; -15÷15V; Channels: 1; SO8
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 20mV |