IC: operational amplifier; 3MHz; Ch: 1; SOT23-5; 4.5÷40VDC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TL081HIDBVR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TL081HIDBVR
Product downloads
Specification for IC: operational amplifier; 3MHz; Ch: 1; SOT23-5; 4.5÷40VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SOT23-5 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 20V/μs |
| Input offset voltage | 5mV |