TL084MJ
Multiples:
25.0
Minimum quantity:
25.0
Product code:
TL084MJ
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TL084MJ
Specification for TL084MJ
| Mounting | THT |
| Case | CDIP14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating voltage | 10...30V |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 3MHz |
| Slew rate | 13V/μs |
| Input offset voltage | 3mV |