Operational amplifier
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
TLC279IDR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TLC279IDR
Product downloads
Specification for Operational amplifier
| Mounting | SMT |
| Case | SO14 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Bandwidth | 2.2MHz |
| Slew rate | 3.6V/μs |
| Input offset voltage | 900µV |
| Input offset current | 60pA |
| Input bias current | 60pA |