IC: operational amplifier; 85kHz; Ch: 4; SOIC14; 0.7pA
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
TLC27L4BCDR
Manufacturer: TEXAS INSTRUMENTS
Manufacturer code: TLC27L4BCDR
Specification for IC: operational amplifier; 85kHz; Ch: 4; SOIC14; 0.7pA
| Mounting | SMT |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | precision |
| Operating temperature | 0...70°C |
| Number of channels | 4 |
| Power dissipation | 950mW |
| Bandwidth | 85kHz |
| Open-loop gain | 94dB |
| Input offset voltage | 1.1mV |