LED
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TLCS5100
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TLCS5100
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| LED colour | red |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 5mm |
| LED current | 50mA |