Diode: TVS
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
TLD8S22AH
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: TLD8S22AH
Specification for Diode: TVS
| Mounting | SMD |
| Case | DO218AB |
| Kind of package | tape, reel |
| Semiconductor structure | unidirectional |
| Max. off-state voltage | 22V |
| Max. forward impulse current | 186A |
| Application | automotive industry |
| Type of diode | transil |
| Breakdown voltage | 24.4V |