LED
Multiples:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Product code:
TLDR4901
Manufacturer: VISHAY
Manufacturer code: TLDR4901
Product downloads
Specification for LED
| Mounting | THT |
| Terminal pitch | 2.54mm |
| Number of terminals | 2 |
| Luminosity | 63...200mcd |
| LED colour | red |
| Wavelength | 648nm |
| LED lens | transparent |
| Front | convex |
| LED diameter | 3mm |
| LED current | 20mA |